Hakkımızda

Şirketimiz hakkında kurumsal bilgiler

Pekhan İnşaat Tarihçe

  • 02 Şubat 1990 Tarih ve 2457 sayılı Ticaret Sicili Gazetesinin 68 nci sayfasında ilanı yapılarak ticari hayatına başlayan firmamızın iştigal konusu; her nevi inşaat ve müteahhitlik hizmetleridir.
  • Büyümesini istikrarlı bir biçimde sürdüren firmamız, her yeni projeyle birlikte teknik yeterliliğini ve kapasitesini arttırmaktadır. Kaliteden ve güvenlikten taviz vermeksizin; inşaat tamamlama sürelerini ve maliyetlerini azaltan tekniklerle çalışmaktadır.
  • Firmamız verdiği hizmetlerle yaşam kalitesinin artmasında önemli bir rol oynamakta ve ödediği vergilerle Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaktadır.
  • Türkiye’nin çeşitli bögelerinde yüzlerce projeyi problemsiz teslim etmekte ve yürüttüğü projelerde titizlikle çalışmaktadır.
  • Bünyesinde bulundurduğu iş makineleri ve teçhizatlarıyla etkin ve verimli olmaktadır.
  • Okul, üniversite, yurt, lojman, altyapı, hastane, kışla, üs, tabur, tugay gibi çok çeşitli alanlarda bitirdiği projelerle güven verici özelliğini daima korumaktadır.
  • Pekhan İnşaat oluşturduğu güven ile hizmetlerine devam etmekte, tecrübelerini her yeni projede bir adım öne götürmektedir.
  • Pekhan inşaat insana ve çevreye duyarlıdır. Verdiği bu önem doğrultusunda ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sistemi belgeleriyle çalışmaktadır.

Tanıtım Filmimiz

Misyonumuz

Firmamız yurt içinde yapmış olduğu projelerle yaşam kalitesinin artmasında önemli bir rol oynamakta ve ödediği vergilerle Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Vizyonumuz

Hedefleri doğrultusunda her geçen gün referanslarını artırarak; kaliteden ve çalışma disiplininden ödün vermeden büyüyerek küresel bir “marka” haline gelmektedir.

Başkanın Mesajı

1991 yılından beri hizmet veren Pekhan İnşaat yürüttüğü projelerle sektörde önemli bir noktaya yükselmiştir.

İlk günkü heyecanımızı kaybetmeden, günümüz gereklerine uygun altyapıları kullanarak koyduğumuz hedefleri birer birer gerçekleştiriyoruz. 21. Yüzyılın rekabetçi koşullarının bir gereği olan teknolojiyi daha kaliteli işler çıkartmak amacıyla önemsiyoruz. Pekhan İnşaat olarak yeni teknolojiyi takip ederek işlerimize adapte etmeye çalışıyor ve daima bir adım önde olmayı amaçlıyoruz.

Firmamız kurulduğu günden bugüne yüzlerce projeye imza atarak süreklilik ve devamlılık konusunda başarı sağladı. Kurumsallığımızdan taviz vermeden adımlarımızı attık. Aldığımız işleri zamanında ve eksiksiz teslim etmemiz bizleri aranan firma konumuna getirdi. Birikimlerimiz ile oluşan şirket belleği inovatif yaklaşımlarla şekillendi ve gelişti. Daima katma değer üreten strateji anlayışımızın, ülkemizin geleceğinde de önemli bir kazanım olacağını düşünerek hareket ettik. Aldığımız sorumlulukların farkında olarak işlerimizi sürdürdük ve yine bu farkındalıkla yeni projeler için kollarımızı sıvadık.

Sadece Türkiye değil dünya genelinde sektörün konumunu dikkate alarak çalışmalar yaptık. Makine, teçhizat, çalışma presipleri, pazar analizi gibi konularda dünya tredlerini takip ederek küresel bir vizyon kazandık. Bu vizyon ile tüm projelerimizi yönettik. Pekhan İnşaat olarak devam eden projelerimizi tamamlamaya çalışıyor ve daima yeni projeler için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek dünyaya ayak uyduruyor ve çalışmalarımızın en sağlıklı biçimde tamamlanması için çaba gösteriyoruz.

Saygılarımla

Mehmet Zeki Peker

Tüm Projelerimizi Görüntüle